Poznaj naszych nauczycieli pasjonatów!

Nasza kadra

Poznaj naszych nauczycieli pasjonatów!

mgr Aleksandra Frącek
Dyrektor Zespołu Szkół Akademia Razem oraz nauczyciel w Ballincollig, Midleton oraz ONLINE

Dyrektor Akademii Razem pochodzi z uroczego miasteczka nad Wartą, z Uniejowa w woj. łódzkim. W Irlandii mieszka od 2005 roku wraz z mężem Witoldem i córka Igą. Tytuł magistra zdobyła na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła studia o specjalności nauczycielskiej. Jak mówi, od dziecka chciała być “Panią nauczycielką”. W 2018 r. rozpoczęła pracę w Akademii Razem jako nauczyciel polonijny w Akademii w Clonakilty. W związku z wybuchem pandemii Covid-19 korzystając z Kusów ORPEG i Wspólnoty Polskiej, zaczęła rozwijać swój warsztat nauczyciela polonijnego między innymi do prowadzenia lekcji online. Obecnie jest Dyrektorem Zespołu Polonijnych Szkół Społecznych Akademia Razem, nuczycielem oraz Koordynatorem PolskaSzkolaOnline.ie, gdzie prowadzi zajęcia online na nowoczesnej platformie edukacyjnej www.polskaszkolaonline.ie. Uważa, że przyjazna atmosfera, atrakcyjna forma zajęć oraz przede wszystkim dobra zabawa przekładają się na szybkie postępy dzieci w nauce języka. Wspólne realizowanie różnych projektów językowych rozbudza kreatywność oraz wrażliwość kulturową. Priorytetem jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka. Każde zajęcia powinny być fascynującą przygodą z językiem. Aleksandra mówi: „Nauczanie to moja pasja dlatego wciąż zgłębiam swoją wiedzę biorąc udział w wielu szkoleniach i webinarach dla nauczycieli”. Swój czas wolny uwielbia spędzać w gronie najbliższych, bowiem rodzina jest dla niej największym i bezcennym skarbem.

mgr Daria Płaneta

Filolog polski, logopeda.

Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz Uniwersytecie Jagiellońskim
w Krakowie.

Z pasją i zaangażowaniem naucza języka polskiego jako obcego oraz prowadzi terapię dzieci
z zaburzeniami komunikacji językowej jak i całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Do jej zawodowych zainteresowań należą dwujęzyczność, wielojęzyczność, teoria leksykultury oraz neuroedukacja.

Prywatnie uwielbia tematy związane z archeologią, kulturą iberyjską oraz żywnością, która leczy.

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają.” / Rita Mae Brown

mgr Monika Bieniecka
nauczyciel w Akademii Razem w Ballincollig i w Midleton

Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej, kierunek Filologia Polska. Ukończyła także Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie Wiedzy o kulturze. Wieloletni nauczyciel w Zespole Szkół Pomadgimnazjalnych i egzaminator maturalny. Jej pasje to podróże i psychologia. Irlandię poznała po raz pierwszy w 2006 roku, potem przyszła kolej na pobyt w innych krajach, aby ostatecznie do niej powrócić.

Praca z dziećmi i młodzieżą to stały element jej życia. Po kilkuletniej przerwie powróciła do nauczania.

mgr Karolina Prus- Pomietło
nauczyciel w Akademii Razem w Ballincollig

W 2013 roku uzyskała tytuł magistra pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie ukończyła kierunek: Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako wychowawca w Placówce Socjalizacyjno – Interwencyjnej w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej oraz jako pedagog w Ośrodku św. Elżbiety w Rudzie Śląskiej.

mgr Ewa Skrzat
nauczyciel w Akademii Razem w Ballincollig

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego, kierunek Filologia Rosyjska o specjalizacji nauczycielskiej. Obecnie podnoszę kwalifikacje zawodowe na Studiach Podyplomowych na kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego. Z Centrum Together-Razem jestem związana od stycznia 2016, gdzie prowadziłam zajęcia „Kawa czy herbata” oraz tłumaczyłam dokumenty z języka polskiego na język angielski. Obecnie jestem aktywną mamą trójki dzieci w wieku szkolnym. Po kilkuletniej przerwie wracam do nauczania. To przyjemnośc i zaszczyt uczyć w Akademii Razem, ponieważ to szkoła inna niż wszystkie. Zawód, który wykonuję jest moją pasją. Lubię dzieci i młodzież, dlatego pragnę dzielić z nimi każdy swój dzień. Staram się pracować tak, aby w uczniach rozwijać zamiłowanie do języka polskiego. Możliwość skutecznej pomocy daje mi poczucie spełnienia. Każdy mały sukces ucznia staje się moim sukcesem. I to jest właśnie „magia nauczania”, która cieszy, inspiruje i motywuje do dalszej pracy.

Karolina Krzykowska
nauczyciel w Akademii Razem w Midleton

Z wykształcenia artystka- absolwentka Atlantic Technological University (dawniej GMIT) na wydziale Sztuki i Projektowania, z tytułem licencjackim. W Polsce otrzymała tytuł plastyka ze specjalizacją w snycerstwie w roku 2011. Obecnie, poza pracą nauczyciela w Akademii Razem spełnia się zawodowo jako koordynator zajęć terapeutycznych i rekreacyjnych, przeplatając pasję pracy z ludźmi z zamiłowaniem artystycznym. Mieszka w Irlandii od 11 lat, prywatnie mama dwójki dzieci, lubi długie spacery i rodzinne wyprawy. W wolnych chwilach chętnie chwyta za szkicownik i rysuje.

mgr Iwona Kwidzyńska
nauczyciel w Akademii Razem w Midleton

Zakorzeniłam sie w Irlandii 18 lat temu. Ukończyłam WSP w Szczecinie i zaczęłam pracować w lokalnym Domu Dziecka jako wychowawca. Ukonczyłam SNA  i podjęłam pracę jako nauczyciel w przedszkolu w Cork.

“Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.”

Jean Cocteau

pl_PLPolish